Dermatologia i medycyna estetyczna

Kim jest dermatolog?

- to lekarz specjalista zajmujący się schorzeniami skóry, włosów, paznokci jak i również innymi chorobami objawiającymi się na naszej skórze.

Profilaktyczne badanie skóry jest jednym z najważniejszych filarów walki z rakiem czerniakiem, która jest celem naszej akcji, dlatego bardzo zachęcamy Państwa do wzięcia w niej udziału.
Wczesne wykrycie znamion nowotworowych skóry daje szanse na ich skuteczne leczenie.

Oferujemy naszym Pacjentom pełen zakres diagnostyki i ocenę dermatologiczną:

 • SKÓRY
 • PAZNOKCI
 • WŁOSÓW

Profesjonalna pielęgnacja, postępowanie dermatologiczne oraz leczenie:

  • ZABURZENIA BARWNIKOWE
  • BLIZNY POTRĄDZIKOWE
  • ZMIANY ATOPOWE
  • WYPEŁNIACZE
  • WYGŁADZANIE ZMARSZCZEK
   • MEZOTERAPIA IGŁOWA TWARZY I GŁOWY
   • ZABIEGI DLA KOBIET W CIĄŻY
   • MEZOTERAPIA na łysienie i zmarszczki.
    Mezoterapia poprawia kondycję skóry i powstrzymuje łysienie. To zabieg, który nie tylko leczy skórę, ale też odmładza ją i zapobiega niektórym problemom natury estetycznej.
    Zabiegi mezoterapii wykorzystywane są w leczeniu nerwobóli, napięć mięśniowych. Mezoterapia jest również wykorzystywana w zabiegach przeciwzmarszczkowych i antycellulitowych.
    Mezterapia polega na wprowadzeniu bezpośrednio do skóry właściwego preparatu zawierającego substancje odżywcze, regenerujące albo lecznicze. W zależności od problemu są to witaminy, kwasy organiczne, wyciągi roślinne (np. z wąkrotki azjatyckiej), kofeina, oligoelementy, kwas hialuronowy, czy związki z grupy glikozaminoglukanów. Po raz pierwszy przeprowadzono ją w 1952 roku – wtedy to francuski lekarz Michael Pistor próbował za jej pomocą zlikwidować niedosłuch u pacjenta. I choć to się nie udało, to jednak zabieg dał obiecujące rezultaty: zredukował ból i szumy uszne. W latach sześćdziesiątych XX wieku zabiegi te stosowano w przypadkach różnych innych dolegliwości: migren, żylaków, a także w kuracjach dermatologicznych, jak leczenie łysienia plackowatego czy łuszczycy. Rozkwit tej metody nastąpił niedawno, wraz z rozwojem medycyny estetycznej.
    Dziś zabieg mezoterapii jest podstawą wielu kuracji i znajduje się w ofercie wielu gabinetów. Choć nie jest zabiegiem chirurgicznym, to jednak mogą go wykonywać wyłącznie medycy – najczęściej dermatolodzy i lekarze medycyny estetycznej, rzadziej chirurdzy i ortopedzi. Wymaga bowiem nie tylko zwinnych rąk i precyzji w dawkowaniu preparatu, jaki jest stosowany w danym przypadku, ale też bardzo szczegółowej znajomości budowy skóry i ludzkiej anatomii.
    Co leczy mezoterapia?
    Zabiegi mezoterapii stosowane są zarówno w medycynie konwencjonalnej, jak i estetycznej. Wskazaniem do zabiegów są:
    • nerwobóle,
    • nadmierne napięcie mięśniowe,
    • schorzenia degeneracyjne stawów,
    • urazy powstałe na skutek uprawiania sportów.
    Jednak mezoterapia kojarzy się przede wszystkim z medycyną estetyczną, gdzie wykonywana jest zarówno do profilaktyki, jak i leczenia niektórych zmian skórnych, czy wreszcie zmniejszenia skutków upływającego czasu. Wskazaniem do mezoterapii są:
    • drobne zmarszczki na twarzy, szyi, dekolcie;
    • trądzik i blizny potrądzikowe;
    • zwiotczała, odwodniona, przesuszona skóra twarzy i ciała;
    • skóra pozbawiona blasku, szara, wyglądająca na zmęczoną
    • cellulit;
    • rozstępy;
    • wypadanie włosów
    • przygotowanie skóry do opalania lub poprawa jej wyglądu po kąpielach słonecznych
    • kondycjonowanie skóry po porodzie i / lub okresie karmienia
    • podtrzymywanie efektów zabiegów medycyny estetycznej – np. po podaniu wypełniaczy
    • profilaktycznie – aby spowolnić procesy starzenia skóry i nadać jej ładniejszy wygląd.
    Zabiegi dobierane są w zależności od indywidualnych potrzeb uwzględniających: obszar ciała, rodzaj cery oraz oczekiwania pacjenta. Można zastosować kuracje ogólnie poprawiające kondycję i wygląd skóry lub działające precyzyjnie na wybrany problem. Praktycznie każda okolica skóry może być poddana zabiegowi mezoterapii igłowej, najczęściej jednak są to: twarz, powieki, szyja, dekolt, kontur twarzy, dłonie, ramiona, uda, pośladki, skóra głowy.
    Mezoterapia igłowa
    Zabieg ten ma kilka odmian – każda z nich polega na wprowadzeniu preparatu do skóry właściwej, tyle, że rezultat uzyskuje się innymi metodami. W trakcie mezoterapii igłowej substancje aktywne wprowadzane są w głąb skóry za pomocą specjalnych, bardzo cienkich igieł. Najczęściej wykonywana jest za pomocą specjalnych urządzeń: bądź pistoletów do mezoterapii (w których można precyzyjnie ustawić głębokość wstrzyknięcia oraz wielkość jednorazowej dawki preparatu) bądź tzw. rollerów do mezoterapii. Tak podany preparat nie obciąża nerek ani wątroby (co miałoby miejsce, gdyby leki zostały podane doustnie), a jednocześnie mikronakłucia pobudzają skórę do samoregeneracji.
    Zabieg może powodować dyskomfort, dlatego na pół godziny wcześniej można zastosować krem znieczulający. Mezoterapia trwa około godziny – po aplikacji preparatu wykonywany jest specjalny masaż, dzięki któremu substancje aktywne są rozprowadzane w skórze, zmniejsza się też ryzyko obrzęków. Po zabiegu warto przez dwa, trzy dni zostać w domu, dopóki nie znikną drobne krwiaki. Efekty są widoczne już po jednym zabiegu, jednak zwykle trzeba wykonać ich całą serię (to, ile ostatecznie, zależy od problemu, jednak zazwyczaj trzeba wykonać przynajmniej trzy zabiegi).
    Zabiegi mezoterapii dają następujące efekty:
    Mezoterapia działa lepiej od najdroższego i najbardziej zaawansowanego technologicznie kremu, bo dostarczamy substancje aktywne bezpośrednio na pożądaną głębokość (nawet 4-6 mm) do skóry właściwej. Systematycznie stosowane zabiegi mezoterapii powodują regenerację skóry oraz jej odmłodzenie. Pobudzają syntezę kolagenu i elastyny, powodują wyraźny wzrost nawilżenia skóry, poprawiają mikrokrążenie w tkance podskórnej oraz zwiększają metabolizm komórek tłuszczowych (lipoliza). Można powiedzieć, że dostarczenie skórze koktajlu zawierającego substancje aktywne sprawia, że zaczyna ona na nowo żyć i prawidłowo funkcjonować, co poprawia jej wygląd. Dzięki mezoterapii jesteśmy w stanie skorygować zmarszczki, poprawić kondycję włosów, przywrócić gładkość oraz koloryt skórze.
    Mezoterapia igłowa przynosi efekt, gdy wykonywana jest w serii kilku zabiegów. Zwykle jest to seria 4-6 zabiegów, którą należy powtarzać co 4-6 miesięcy. Zabiegi najlepiej przeprowadzać zimą lub wczesną wiosną, gdyż słońce może powodować przebarwienia w miejscu iniekcji.

    Mezoterapia igłowa hamuje wypadanie włosów
    Wypadają ci włosy? Nie martw się, można temu zapobiec! Znane są sposoby na to, by zachować gęste i zdrowe włosy. Jednym z nich jest mezoterapia igłowa, zabieg polegający na nakłuwaniu skóry i głowy i aplikowaniu koktajli odżywiających włosy.
    Wypadanie włosów martwi zarówno kobiety jak i mężczyzn. Jednym z najbardziej skutecznych sposobów zapobiegania wypadaniu włosów jest mezoterapia igłowa. Przeciętny człowiek ma na głowie około 100 tysięcy włosów. Poszczególne włosy mają różne cykle rozwoju, dzięki czemu zawsze mamy mniej więcej taką samą gęstość, w przeciwieństwie do niektórych zwierząt, u których występuje linienie.
    Każdemu z nas wypada średnio około 40-70 włosów dziennie, to zjawisko naturalne i nie powinno być powodem do niepokoju. Jeżeli masz zdrowe włosy, w miejscu każdego utraconego włosa natychmiast wyrasta następny.
    Dlaczego włosy wypadają?
    Problem zaczyna się, kiedy tracimy nadmierną ilość lub, jeszcze gorzej, pojawiają się łyse miejsca. Istnieje wówczas podejrzenie, że degeneracji ulegają mieszki włosowe, a wszelka terapia tylko wtedy uratuje nasze owłosienie, jeśli mieszki jeszcze całkowicie nie zanikły. Utrata bywa następstwem różnych schorzeń. Łysienie zasadniczo można podzielić na dwa typy: pierwotne – łysienie typu męskiego i łysienie plackowate oraz wtórne, będące konsekwencją np. niedoborów pokarmowych, zatruć czy różnych chorób np. łysienie łojotokowe.
    W każdym z przypadków zawsze najlepiej zwrócić się do lekarza dermatologa, bo współczesna medycyna coraz lepiej radzi sobie z problemem. Istnieją też metody, zapobiegające nadmiernemu wypadaniu włosów, a co za tym idzie także trwałemu łysieniu.
    Mezoterapia igłowa hamuje wypadanie włosów
    Skuteczną metodą jest mezoterapia igłowa. Za pomocą licznych nakłuć w skórę głowy aplikuje się specjalnie przygotowane koktajle odżywiające włosy lub środki farmakologiczne, najczęściej minoksidil lub steroidy.
    Nakłuć dokonuje się tzw. pistoletem, dozującym stałą dawkę preparatu. Urządzenie zakończone bardzo cieniutką igiełką, wbija się płytko i przez to bezboleśnie.
    • Najwięcej włosów mają blondyni około 140 tysięcy, bruneci mniej- 110 tysięcy, a najmniej rudzi ok. 80 tysięcy.
    • Przy urodzeniu się, skóra owłosiona głowy ma około 1100 mieszków włosowych na centymetr kwadratowy, lecz gęstość ta stopniowo zmniejsza się z wiekiem, osiągając liczbę 250-300 na centymetr kwadratowy, kiedy człowiek ma około 50 lat.
    • Włosy rosną szybciej latem niż zimą.
    Dla kogo zabieg mezoterapii igłowej?
    Oczywiście o doborze terapii decyduje lekarz po uprzednim zdiagnozowaniu pacjenta. Kuracja wymaga przynajmniej kilku zabiegów, natomiast skutek to miłe zaskoczenia. W wyniku mezoterapii następuje widoczna regeneracja struktury włosa, hamuje się proces wypadania i bardzo często włosy odrastają. Warunkiem ich odrostu jest obecność żywych mieszków włosowych. Dlatego, szczególnie u mężczyzn, tak ważna jest profilaktyka. Poprzez rozpoczętą odpowiednio wcześniej, można znacząco opóźnić łysienie.

    Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym – wampirzy lifting

    Odmładza poprzez zainicjowanie własnych procesów regeneracyjnych organizmów, likwiduje drobne zmarszczki i bruzdy, napina skórę. Stymuluje cebulki włosowe, przywraca włosom blask i gęstość.
    Stosowana na twarz, głowa, szyja dekolt, ręce u osób po 30. roku życia, które oczekują widocznego efektu odmłodzenia. U osób z cienkimi, słabymi i wypadającymi włosami.
    Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym polega na pobraniu od pacjenta krwi do specjalnych probówek, a następnie odwirowaniu jej w odpowiednio do tego celu dobranych parametrach. Otrzymane w ten sposób osocze bogatopłytkowe podawane za pomocą iniekcji w skórę działa regenerująco i odmładzająco.
    Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.i trwa ok. 1 – 1,5 godziny. Zalecane są trzy zabiegi wykonywane co miesiąc lub co 2 miesiące. Efekt odmłodzenia i odświeżenia skóry widać po 2 tygodniach, natomiast w przypadku leczenia wypadania włosów efekty widać po ok. 3 miesiącach, a efekty utrzymują się przez około rok.
    Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są ciąża, karmienie piersią, poważne choroby immunologiczne, poważne choroby ogólnoustrojowe.

    PEELINGI MEDYCZNE
    Peeling to nieinwazyjny zabieg lekarski poprawiający i leczący naskórek oraz skórę właściwą poprzez złuszczanie zrogowaciałej warstwy naskórka i stymulację procesów w skórze, przy użyciu preparatów chemicznych (peelingi chemiczne), światła laserowego (peelingi laserowe) oraz mechanicznego złuszczania (mikrodermabrazja i dermabrazja). Obecnie peelingi to jedne z najbardziej znanych, najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach dermatologii estetycznej i z racji szerokiego spektrum działania dające spektakularne efekty. Pod hasłem dermopeelingi, kryją się różne preparaty, których zadaniem jest kontrolowane złuszczenie części naskórka lub nawet części skóry właściwej. Zabiegi w Klinice Demeter SPA wykonywane są przez lekarza, który dopasuje rodzaj preparatu oraz właściwe jego stężenie do rodzaju skóry, tak aby uzyskać zamierzony efekt terapeutyczny oraz zapewnić maksymalne bezpieczeństwo. Coraz bardziej doskonałe formuły dermopeelingów dopasowują się do konkretnych problemów skórnych, dzięki czemu odkrywamy nową odmłodzoną warstwę skóry, pozbawioną zmarszczek, plam barwnikowych i niektórych powierzchownych blizn zanikowych.
    Dla kogo?
    • osób, których skóra wymaga natychmiastowej rewitalizacji
    • osób z szarą i zmęczoną cerą
    • osób z rozszerzonymi pory, zaskórnikami, tłustą i łojotokową skórą
    • osób z uszkodzeniami posłonecznymi oraz rozstępami skórnymi
    • osób z plamami barwnikowymi i powierzchniowymi bliznami zanikowymi

    Dlaczego warto wybrać zabiegi w Klinice Demeter SPA?
    • zabiegi wykonywane są przez profesjonalny zespół Kliniki Demeter SPA
    • lekarze Kliniki Demeter SPA indywidualnie dobierają rodzaj zabiegu do potrzeb skóry pacjenta
    • szybki efekt
    • stosunkowo krótki czas trwania zabiegu
    • bezbolesność zabiegów

    MODELOWANIE I WYPEŁNIENIA
    Lekarze Kliniki Demeter SPA indywidualnie dobiorą zabiegi najbardziej odpowiednie dla pacjenta, dzięki czemu skóra stanie się piękna i gładka. Rozwój dermatologii estetycznej sprawił, że dziś zwycięska walka z procesem starzenia się skóry odbywa się bez użycia skalpela. Klinika Demeter SPA oferuje swoim pacjentom szeroką gamę najbardziej nowoczesnych technik dermatologicznych, zarówno iniekcje botuliny i kwasu hialuronowego, jak i zabiegi z użyciem najnowszych preparatów.

    DLA KOGO?
    • osób chcących przywrócić skórze świeży i młody wygląd
    • osób chcących usunąć zmarszczki mimiczne oraz bardziej zaawansowane zmarszczki
    • osób chcących usunąć objawy starzenia się skóry, takie jak: wiotkość, ubytki tkanki podskórnej i związane z tym zagłębienia
    • osób chcących poprawić owal twarzy bez użycia skalpela
    • osób chcących poprawić wygląd twarzy (powiększenie kości policzkowych, wypełnienie zagłębień w okolicach skroni, modelowanie podbródka, zmiana obrysu ust)
    • osób chcących nadać ustom jędrny i pełny wygląd

    DLACZEGO WARTO WYBRAĆ ZABIEGI KLINICE DEMETER SPA?
    • zabiegi są wykonywane przez zespół lekarzy dermatologów i chirurgów
    • lekarze dobierają zabiegi do indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjentów, dzięki czemu ich efekt jest lepszy
    • zabiegi są bezpieczne, a rezultaty są widoczne niemal od zaraz
    • zabiegi oferowane przez nie wymagają ingerencji chirurgicznej, są wykonywane bez użycia skalpela
    • zabiegi nie wymagają znieczulenia ogólnego

    Likwidacja zmarszczek – botulina, kwas hialuronowy
    Z czasem nasza skóra traci elastyczność, pojawiają się zmarszczki, które z wiekiem pogłębiają się nadając naszej twarzy smutny i zmęczony wyraz. Nadmierna aktywność mięśni twarzy jest przyczyną powstania zmarszczek mimicznych, które widoczne są już u bardzo młodych osób.
    Botulina – tzw. Botox i Azallure służy do niwelowania zmarszczek w górnej części twarzy – mimicznych. Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu w małej dawce w precyzyjnie wybrane miejsca na twarzy lub szyi. Efekty zauważalne są już po dwóch lub trzech dniach, efekt końcowy widoczny już siódmego dnia i utrzymuje się od 6 do 8 miesięcy. Jest on bezpieczny i bezbolesny – nie wymaga znieczulenia.

    Równie niezawodnym sposobem wygładzenia zmarszczek jest zastosowanie kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w skórze, której zadaniem jest utrzymanie wody w tkankach. Niestety wraz z wiekiem zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego a także ilość tkanki podskórnej która powoduje prawidłowe krągłości i uwypuklenia na twarzy. Kwas hialuronowy idealnie wypełnia fałdy nosowo-wargowe, zmarszczki dookoła ust i na policzkach, koryguje opadające kąciki ust oraz modeluje kości policzkowe. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym a rezultaty widoczne są natychmiast i utrzymują się od 9 do 12 miesięcy. Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego nasza skóra odzyskuje sprężystość, znikają niedoskonałości skóry i zmarszczki, a twarz odzyskuje młody i pełen blasku wygląd. Lekarze Kliniki Demeter SPA doradzą i wybiorą zabieg odpowiadający indywidualnym potrzebom pacjenta skóry.

    Powiększanie i modelowanie konturu ust
    Pełne i jędrne usta nadają charakter i młodzieńczy wygląd całej twarzy. Jednak z wiekiem wargi stają się cieńsze, skóra traci swoją jędrność i elastyczność. Pojawiają się zmarszczki wokół ust, a kąciki ust coraz bardziej opadają ku dołowi nadając naszej twarzy smutny i zmęczony wyraz. Na szczęście możemy temu skutecznie przeciwdziałać. Skuteczną terapią dla naszych ust jest kwas hialuronowy, który doda objętości naszym wargom, poprawi i skoryguje kontur ust i podniesie opadające kąciki. Ta naturalna substancja, odpowiedzialna za utrzymanie właściwego poziomu wilgotności komórek skóry, w odpowiednim stężeniu zapewnia naturalny i długotrwały efekt i spektakularną zmianę naszego wyglądu. Sam zabieg trwa ok. 30 minut, wymaga jednak znieczulenia, ze względu na wysoką wrażliwość tej okolicy twarzy. Jednakże niemal natychmiastowy efekt utrzymujący się nawet do 12 miesięcy rekompensuje całkowicie niedogodności związane z zabiegiem.

    Modelowanie konturu twarzy i szyi
    Wolumetryczne odmładzanie twarzy polega na przywracaniu utraconej objętości i poprawianiu konturów twarzy oraz szyi. Pozwala odzyskać naturalną objętość w tych okolicach, w których następuje zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej. Utrata objętości dotyczy przede wszystkim obszaru śródtwarzowego (okolicy kości policzkowych, policzków, fałd nosowo-wargowych oraz kącików ust), w następnej kolejności żuchwy i podbródka, i najrzadziej szyi i skroni. Najmniej są narażone te okolice, w których tłuszcz prawie nie występuje – wokół oczu i ust. Do wypełnień wykorzystywany jest żel na bazie kwasu hialuronowego o jednorodnej konsystencji, całkowicie neutralny, tzn. w pełni bezpieczny.

    Preparat jest wstrzykiwany za pomocą igły. Zastrzyki są głębokie i skierowane ku tkance podskórnej, a w niektórych obszarach (żuchwa lub podbródek) muszą sięgać okolicy kości. W trakcie zabiegu występuje uczucie “rozpierania” w warstwie podskórnej, dlatego przed jego rozpoczęciem lekarz decyduje czy zastosować znieczulenie miejscowe. Produkt jest łatwy do wstrzykiwania i ma jednorodną konsystencję. Aby dokładnie go rozprowadzić, dermatolodzy Kliniki Demeter SPA dodatkowo wykonują masaż.

    Zabieg gwarantuje natychmiastowy efekt, który utrzymuje się nawet do 2 lat. Po zabiegu pacjent może powrócić do codziennych zajęć. Czasami po zabiegu pojawiają się niewielkie siniaki, ale da się je świetnie zamaskować makijażem korekcyjnym.

    Zabieg można wykonywać u pacjentów z następującymi wskazaniami: powiększenie kości policzkowych, wypełnienie zagłębień w okolicach skroni, modelowanie podbródka, zmiana obrysu ust. Do wykonania zabiegu nie ma ograniczeń wiekowych.

    NIETOLERANCJA POKARMOWA – BADANIE
    JESTEŚ TYM, CO JESZ
    Masz kłopoty z trądzikiem, suchą skórą, częsty katar, bóle brzucha, migreny, czujesz się zmęczona i ociężała? Borykasz się z którymś z tych objawów od lat i myślisz, że po prostu masz takie skłonności? Nawet nie przypuszczasz, że twoje złe samopoczucie może mieć związek z tym, co jesz.
    KTO POWINIEN WYKONAĆ TESTY NA NIETOLERANCJĘ POKARMOWĄ ?
    W ASPEKCIE PRZECIWSTARZENIOWYM:
    • każdy, kto w ramach profilaktyki chce uzyskać wiedzę o tym, co powinien jeść (co mu służy, a co szkodzi zdrowiu)
    W TERAPIACH ESTETYCZNYCH:
    • testy są niezbędne w skutecznym leczeniu otyłości, cellulitu, w modelowaniu sylweki – redukcja tzw. pszennego brzucha), zanikania talii, odkładania się tłuszczu na plecach oraz w rewitalizacji skóry twarzy i ciała.
    W TERAPIACH LECZNICZYCH:
    • zdiagnozowanie nietolerancji pokarmowej wspomaga leczenie wielu przewlekłych chorób: leczenie trądziku, skóry suchej, naczyniowej, atopowego zapalenia skóry, łuszczycy, alergii skórnych. Wskazaniem do wykonania testów powinny też być: częste nieżyty górnych dróg oddechowych, afty w jamie ustnej, migreny, przewlekłe dolegliwości żołądkowo–jelitowe, cukrzyca typu II, przewlekłe zmęczenie i obniżenie nastroju, depresja i stany lękowe, choroby
    stawów i kręgosłupa.
    DLACZEGO WARTO WYKONAĆ TESTY NA NIETOLERANCJĘ POKARMOWĄ ?
    Układ pokarmowy jest jednocześnie naszym największym organem immunologicznym. Nietolerancja pokarmowa może wywołać przewlekły stan zapalny w organizmie wpływający na nasze zdrowie i samopoczucie.
    Objawy, które powinny być wskazaniem do wykonania testu na nietolerancje pokarmową:
    • skórne: atopowe zapalenie skóry, trądzik, łuszczyca, sucha skóra,
    • ze strony układu pokarmowego: zaparcia, bóle brzucha, zespół jelita nadwrażliwego,
    • zespół przewlekłego zmęczenia, wahania nastrojów, stany lękowe, kłopoty z koncentracją,
    • częste migreny, zawroty głowy, zaburzenia snu,
    • częste nieżyty górnych dróg oddechowych,
    • choroby reumatyczne, bóle kręgosłupa, obrzęki dłoni, stóp i stawów,
    • cukrzyca typu II,
    • otyłość i cellulit.

    JAK PRZEBIEGA WYKONANIE BADANIA NA NIETOLERANCJĘ POKARMOWĄ?
    W Klinice Demeter proponujemy pacjentom badanie polegające na oznaczeniu przeciwciał IgE w surowicy krwi – przeciwciała te są wytwarzane przez organizm przeciw konkretnym spożywanym przez nas produktom i składnikom żywnościowym. Testy polegają na badaniu krwi pobranej od pacjenta i pozwalają precyzyjnie zdiagnozować, jakie produkty i składniki wywołują u nas nietolerancję pokarmową.
    Testy zawsze są poprzedzone przeprowadzonym w naszym gabinecie kompleksowym wywiadem i badaniem internistycznym.
    • Krew pobierana jest w gabinecie Kliniki Demeter codziennie w godz. 8.00-12.00.
    • Pacjent powinien być na czczo lub trzy godziny po lekkim posiłku.
    • Po dwóch tygodniach pacjent otrzymuje wynik testu i korzysta z kolejnej konsultacji u lekarza, który ustawia indywidualny program dietetyczny.
    Leczenie nietolerancji pokarmowych polega przede wszystkim na czasowym wyeliminowaniu jednego lub wielu produktów podejrzewanych o wywołanie zmian zapalnych. Stopień alergizacji poszczególnych produktów spożywczych jest oznaczany skalą od 1 do 4 w zależności od nasilenia reakcji. Po pewnym okresie przestrzegania indywidualnie opracowanej diety ponownie wykonane testy często wykazują, że układ immunologiczny jelit przestaje reagować na zdiagnozowane produkty pokarmowe lub reaguje na nie znacznie słabiej.
    Badanie przeprowadzone w Klinice Demeter ma certyfikat walidacji (potwierdzona dokładność oznaczenia).
    Spożywanie wysoko przetworzonej żywności i degradacja środowiska, w którym żyjemy, coraz częściej powodują, że układ odpornościowy jelit zaczyna traktować pozornie niegroźny dla zdrowia pokarm jak wroga, którego należy zniszczyć. Większość z nas słyszała, że nietolerancja pokarmowa może być wywołana przez niektóre produkty pochodzenia roślinnego (np. pszenicę i orzechy) oraz zwierzęcego (mleko, owoce morza itd.), a także sztuczne barwniki i konserwanty pokarmowe (słynne E). Niewiele jednak osób ma świadomość, że uczulać może nas dosłownie wszystko, nawet produkty uchodzące za bardzo zdrowe (owoce, chude ryby itd.) albo takie, które przez wiele lat nasz organizm dobrze przyswajał. Do osłabienia bariery odpornościowej jelit oprócz spożywania wysoko przetworzonej żywności przyczyniają się: zażywanie leków (antybiotyki, leki przeciwgrzybicze, niesteroidowe leki przeciwzapalne), zakażenia wirusowe i bakteryjne, palenie tytoniu i nadużywanie alkoholu, długotrwały stres i zanieczyszczenie środowiska.
    Nietolerancja pokarmowa była kiedyś trudna do zdiagnozowania. Wiele osób przez całe lata borykało się ze swoimi dolegliwościami, uważając, że nic się z tym nie da zrobić (np. myśląc: od dzieciństwa mam skłonności do wałeczków tłuszczu na brzuchu, albo: w mojej rodzinie często występują migreny lub trądzik). Obecna wiedza medyczna wiele w tym zakresie zmieniła. Kompleksowa diagnostyka i skuteczna terapia pozwalają na ponowne cieszenie się dobrym zdrowiem, wyglądem i samopoczuciem. Testy na nietolerancję pokarmową warto wykonać profilaktycznie, nie czekając, aż się pojawią dokuczliwe objawy.

    KRIOTERAPIA
    Krioterapia jest metodą leczenia polegającą na miejscowym, kontrolowanym niszczeniu tkanek poprzez ich zamrożenie. Do tego wykorzystywany jest najczęściej podtlenek azotu, którego temperatura wrzenia wynosi – 95 stopni C. Podczas zabiegu tuż po zamrożeniu tkanki odczuwa się pieczenie, które ustępuje zwykle po 5-10 minutach. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić rumień i obrzęk, następnie powstaje pęcherz, którego wygojenie trwa przeciętnie 4-6 tygodni. W Klinice Demeter SPA, dany zabieg zawsze poprzedza konsultacja z lekarzem, w trakcie której można porozmawiać o spodziewanych i możliwych efektach zabiegu oraz omówić wszystkie wątpliwości związane z tym zabiegiem.

    WSKAZANIA:
    • brodawki wirusowe: zwykłe, płaskie, stóp
    • gruczolak potowy, łojowy
    • znamię naskórkowe

    ZALETY:
    • krótki czas zabiegu
    • bezpieczna i prosta technika zabiegu
    • możliwość stosowania w warunkach laboratoryjnych
    • brak konieczności znieczulenia ogólnego, tylko znieczulenie miejscowe w wybranych przypadkach

    CHIRURGICZNE USUWANIE ZNAMION
    Główną przyczyną usuwania zmian skórnych jest profilaktyka, leczenie nowotworów, względy kosmetyczne, nawracające infekcje, powiększające się torbiele czy tłuszczaki. Nie należy ich bagatelizować. Znamiona mogą być bardzo niebezpieczne – mogą prowadzić do nowotworów skóry. Dlatego ważne jest okresowe badanie skóry przez lekarza dermatologa. Zapraszamy do Kliniki Demeter SPA na wykonanie bezinwazyjnej dermatoskopii. Lekarze dermatolodzy dokładnie zbadają, ocenią zmiany skórne i na podstawie uzyskanego wyniku zalecą najodpowiedniejszą metodę usunięcia. Nowotwory skóry odpowiednio wcześnie wykryte dają ogromne szanse wyleczenia. Większość nowotworów skóry rośnie bardzo wolno i zazwyczaj mija wiele lat od powstania do diagnozy czy podjęcia leczenia. Dlatego tak ważna jest profilaktyka.

    Główne czynniki rozwoju zmian skórnych:
    • przebywanie na słońcu
    • opalanie w solarium
    • czynniki genetyczne
    • czynniki etniczne
    • promieniowanie
    • chemikalia

    Przed zabiegiem chirurgicznego usunięcia znamienia omawiane jest: dokładnie sam zabieg, przebieg pooperacyjny, konieczność zmian opatrunku, zdjęcie szwów czy wizyt kontrolnych. Zabieg jest wykonywany zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym. Po wycięciu chirurgicznym są zakładane szwy i opatrunek, który zdejmowany jest po 7-14 dniach. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa ok. 30-40 minut. Usunięty materiał jest poddawany badaniu histopatologicznemu. Na wynik tego badania oczekujemy ok. 14 dni. Przez kilka dni po zabiegu zalecamy pacjentom unikania naciągania skóry w miejscu zabiegu, gwałtownych ruchów i moczenia opatrunku. Blizna bezpośrednio po zabiegu będzie widoczna, ale po pewnym czasie zblednie i zmniejszy się. Ważne jest aby przez okres 6 miesięcy po zabiegu nie opalać blizny.


Z okazji Świąt w Klinice Demeter obowiązuje wyjątkowa promocja.
W ramach bonu prezentowego Pacjenci otrzymują 20-procentowy rabat na najpopularniejsze zabiegi upiększające:

*mezoterapię – zabieg pobudza produkcję nowych włókien kolagenu i elastyny,a także dostarcza substancji niezbędnych do odbudowy skóry. Dzięki temu twarz zostaje ujędrniona i nawilżona
*peeling – zabieg pozwala zlikwidować przebarwienia, nawet jeśli powstały przed kilku laty. Dodatkowo zwiększoną produkcję kolagenu, spłyca zmarszczkii nawilża
*wypełnianie zmarszczek i modelowanie twarzy kwasem hialuronowym – substancja wypełnia załamania w skórze i “wypycha” zmarszczki. Skóra zostaje błyskawicznie wygładzona, a fałdy i bruzdy zlikwidowane.
*wybielanie zębów – palenie papierosów, picie kawy i czerwonego wina pozbawia zęby naturalnego koloru. Pasty do zębów mogą nie poradzić sobie z przebarwieniami, dlatego warto skorzystać z pomocy stomatologa.

zdjecie derm1 Dermatologia i medycyna estetyczna

Zbadaj znamiona! Oceń stan skóry!